Producent glikoli MEG, MPG, DEG

ESTRY METYLOWE: RME, SFME, SME, UCOME
Producent estrów metylowych
29 lipca 2019
olej rzepakowy
Płynne złoto na talerzu. Co zyskujemy wybierając olej rzepakowy
10 września 2019

Producent glikoli MEG, MPG, DEG

Glikol monoetylenowy MEG producent

Glikol monoetylenowy MEG producent

Producent glikoli

Firma Agri Line oferuje wysokiej jakości surowce chemiczne o szerokim zastosowaniu. Towary z naszego asortymentu są doskonałymi komponentami do wytwarzania innych produktów chemicznych, farmaceutycznych, kosmetycznych.

Nasza linia chemiczna obejmuje pełną gamę produktów, które cechują się doskonałą jakością, stabilnymi parametrami, a także przystępnymi cenami. Zapewniamy szybki i sprawny dowóz na terenie Polski oraz Europy.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą pełną ofertą!

 

W naszej linii chemicznej znalazły się:

 • glikol monoetylenowy MEG
 • glikol monopropylenowy MPG
 • glikol dietylenowy DEG
 • gliceryna destylowana i farmaceutyczna
 • oleje bazowe

Nasza firma specjalizuje się przede wszystkim w sprzedaży glikoli. Glikole znalazły szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym oraz chemicznym, w tym między innymi jako składniki utrzymujące wilgoć, dodatki do płynów do chłodnic, spryskiwaczy, jako konserwanty, emulgatory, środki pomocnicze przy wytwarzaniu innych surowców, na przykład żywic, farb, smarów, cementu.

W naszym asortymencie dostępne są również gliceryny – destylowane i farmaceutyczne. Są one wykorzystywane głównie do produkcji kosmetyków oraz farmaceutyków, ale również wykorzystywane są przy wytwarzaniu innych typów materiałów.

Dostarczamy także oleje bazowe – doskonale nadają się jako półprodukty do wytwarzania olejów smarowych.

Linia chemiczna surowców w naszej firmie Agri Line to najwyższa jakość dla najbardziej wymagających klientów – stale kładziemy nacisk na to, aby dostarczać Państwu najlepsze towary i żeby sprostać wszystkim Państwa wymaganiom.

Zapraszamy do zamówienia chemii w Agri Line!

Nasza firma Agri Line jest skupiona na tym, by oferować klientom jak najlepsze towary wraz z profesjonalną i kompleksową obsługą. Mamy nadzieję, że zdecydują się Państwo na dołączenie do grona naszych odbiorców!

Cechuje nas elastyczne i indywidualne podejście do każdego klienta. Fachowo podchodzimy do otrzymywanych od klientów zleceń, dlatego też zyskaliśmy sobie już wielu zadowolonych odbiorców nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Oferowane przez naszą firmę surowce pochodzą od renomowanych producentów. Jakość potwierdzamy przez regularne testowanie surowców w certyfikowanych laboratoriach analitycznych.

 

Glikol monoetylenowy MEG

Firma Agri Line dostarcza wysokiej jakości surowce chemiczne o szerokim zastosowaniu – w naszym asortymencie znalazła się również pełna gama glikoli, w tym glikol monoetylenowy (MEG), inaczej glikol etylenowy, 1,2 – etanodiol.

W Agri Line koncentrujemy się na tym, aby oferować każdemu z naszych klientów obsługę na najwyższym poziomie. Dzięki współpracy z uznanymi producentami możemy dostarczać Państwu sprawdzone surowce chemiczne przeznaczone do różnych branż.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszym asortymentem zaprezentowanym na stronie internetowej!

Glikol monoetylenowy (MEG) – podstawowe informacje

Glikol etylenowy, glikol monoetylenowy (MEG), który nazywany jest także potocznie glikolem jest organicznym związkiem chemicznym zaliczanym do alkoholi polisacharydowych. To najprostszy alkohol cukrowy. Zawiera dwie grupy hydroksylowe, dlatego określany jest także jako 1,2 – etanodiol.

Substancja ta ma postać bezbarwnej cieczy o dużej lepkości. Dobrze miesza się z wodą. Rozpuszczalność w innych surowcach jest zróżnicowana, na przykład dobrze rozpuszcza się w ketonach, aldehydach czy alkoholach alifatycznych, natomiast gorzej w benzynie czy w olejach mineralnych.

Produkcja glikolu etylenowego bazuje na utlenianiu etylenu w obecności katalizatora, w wyniku czego otrzymuje się tlenek etylenu. Następnie podczas procesu hydrolizy w kwaśnym środowisku otrzymuje się glikol etylenowy.

Glikol monoetylenowy (MEG) jest substancją szkodliwą, która wykazuje działanie toksyczne. Wchłaniany jest przez drogi oddechowe, z przewodu pokarmowego oraz przez skórę. Przy pracy z glikolem zalecana jest szczególna ostrożność.

Szerokie zastosowanie glikolu etylenowego powoduje, że jest to substancja o dużym zapotrzebowaniu w wielu branżach.

 

Jest on stosowany między innymi:

 • w płynach niezamarzających do chłodnic silników samochodowych
 • w instalacjach chłodniczych
 • do wytwarzania żywic poliestrowych, rozpuszczalników, farb, lakierów, alkidowych (alkidali) włókien syntetycznych, plastyfikatorów, materiałów wybuchowych
 • przy produkcji różnych przedmiotów z tworzyw sztucznych, na przykład odzieży poliestrowej i innych tekstyliów jak tapicerki czy dywany, opakowania plastikowe, naczynia
 • jako składnik kosmetyków
 • do produkcji detergentów

Zapraszamy do zamówienia glikolu monoetylenowego (MEG) w Agri Line!

Nasza firma Agri Line od lat zajmuje się dostawą wysokiej jakości surowców dla wielu branż. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami możemy prezentować naszym klientom najlepsze towary, które dodatkowo regularnie poddajemy kontroli w certyfikowanych laboratoriach analitycznych.

Dysponujemy własnym zapleczem transportowym – autocysternami, zapewniając szybki i sprawny dowóz wybranych towarów do klienta na terenie całego kraju oraz za granicą – na obszarze Unii Europejskiej.

 

Glikol monopropylenowy MPG

Linia chemiczna w naszej firmie Agri Line obejmuje szeroką gamę glikoli o różnorodnym zastosowaniu – w asortymencie posiadamy również glikol monopropylenowy (MPG), który określany jest także jako glikol propylenowy lub jako 1,2 – propanodiol.

Agri Line to kompleksowe i profesjonalne usługi skierowane dla wielu branż – nasza firma dostarcza najwyższej jakości surowce przeznaczone między innymi dla branży agro, spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej czy kosmetycznej.

Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z naszą pełną ofertą!

Glikol monopropylenowy (MPG) – podstawowe informacje

Glikol propylenowy, glikol monopropylenowy (MPG), jest organicznym związkiem chemicznym, który zaliczany jest do grupy alkoholi dwuhydroksylowych.

Pod względem właściwości chemicznych i fizycznych glikol propylenowy jest bezwonną, bezbarwną cieczą o oleistej konsystencji oraz wysokiej lepkości. Posiada właściwości higroskopijne – dobrze rozpuszcza się między innymi w wodzie, acetonie czy też w chloroformie.

Glikol propylenowy wytwarzany jest na skalę przemysłową w procesie uwodnienia tlenku propylenu. Wykorzystuje się dwie metody produkcji, a mianowicie wysokotemperaturowy proces niekatalityczny, a także proces katalityczny w niższej temperaturze zachodzący w obecności żywicy jonowymiennej, małej ilości kwasu siarkowego albo zasady.

W porównaniu do glikolu etylenowego glikol propylenowy nie jest substancją toksyczną. Nie wykazuje on właściwości uczulających, nie jest mutagenny, rakotwórczy. Warto jednak pamiętać o tym, że kontakt z nierozcieńczonym glikolem propylenowym może wywołać krótkotrwałe podrażnienia skóry i oczu.

Aktualnie glikol monopropylenowy (MPG) posiada bardzo szerokie zastosowanie.

 

Wykorzystywany jest między innymi:

 • w przemyśle spożywczym jako konserwant (E1520), emulgator, składnik koncentratów i barwników
 • do produkcji chemii gospodarczej
 • w kosmetykach jako składnik nawilżający skórę
 • jako składnik past do zębów
 • w przemyśle medycznym i farmaceutycznym do rozprowadzania substancji aktywnych leków
 • jako czynnik nawilżający, na przykład w przemyśle tytoniowym
 • przy produkcji papierosów elektronicznych
 • do wytwarzania nienasyconych żywic poliestrowych do farb i lakierów

Zapraszamy do zamówienia glikolu monopropylenowego (MPG) w Agri Line!

Firma Agri Line posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży i dostawy wysokiej jakości surowców o wszechstronnym zastosowaniu. Naszym głównym celem jest całkowita satysfakcja klientów!

Dysponujemy rozbudowanymi magazynami, a także własnym transportem – autocysternami. Naszym klientom zapewniamy szybką dostawę na terenie całego kraju, a także Unii Europejskiej.

 

Glikol dietylenowy DEG

Firma Agri Line przedstawia linię chemiczną, w której znajduje się szeroka gama różnych substancji chemicznych – wśród nich znajduje się również glikol dietylenowy (DEG), który nazywany jest również jako dwuglikol, glikol dwuetylenowy lub 2,2′ – oksydietanol.

Nasza firma Agri Line jest skupiona na zadowoleniu klientów. Wyróżniają nas najwyższej jakości surowce, profesjonalna i kompleksowa obsługa, a także korzystne ceny.

Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia dokładnych informacji o naszej ofercie!

Glikol dietylenowy (DEG) – podstawowe informacje

Glikol dietylenowy to organiczny związek chemiczny, który wchodzi w skład grupy dioli. Znajduje się jako drugi w szeregu homologicznym glikoli polietylenowych.

Pod względem swoich właściwości fizycznych oraz chemicznych glikol dietylenowy jest substancją bez zapachu, bez barwy, przejrzystszą, o słodkawym smaku oraz o niskiej lepkości. Wykazuje zróżnicowane właściwości higroskopijne. Stosowany jest jako rozpuszczalnik dla związków nierozpuszczalnych w wodzie.

Glikol dietylenowy wytwarzany jest podczas reakcji hydratacji tlenku etylenu i stanowi produkt uboczny produkcji glikolu etylenowego (MEG). Poddawany jest następnie procesowi oczyszczania w trakcie rektyfikacji dla uzyskania optymalnego poziomu czystości.

Należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu glikolu dietylenowego. Jest to substancja, która może prowadzić do podrażnienia skóry, zaburzeń przewodu pokarmowego, osłabienia mięśni, podrażnienia dróg oddechowych, a przy dostaniu się do ciała dużych ilości może wywołać także śmierć.

Glikol dietylenowy (DEG) ma szerokie zastosowanie.

 

Używany jest między innymi:

 • do produkowania nienasyconych żywic poliestrowych
 • do wytwarzania plastyfikatorów oraz termoplastycznych poliuretanów
 • przy produkcji szkła i cementu jako środek pomocniczy
 • do wytarzania past do butów
 • do farb drukarskich
 • do płynów zapobiegających zamarzaniu
 • przy produkcji płynów hamulcowych, smarów
 • jako środek do ogrzewania lub chłodzenia paliwa
 • w produkcji mebli

Zapraszamy do zamówienia glikolu dietylenowego (DEG) w Agri Line!

Przedsiębiorstwo Agri Line od 2013 roku zajmuje się prowadzeniem sprzedaży oraz dystrybucji najlepszej jakości surowców dla branż agro, spożywczej, przemysłowej i innych.

Współpracujemy z uznanymi producentami towarów różnych typów, w tym między innymi surowców chemicznych. Wszystkie towary w naszym asortymencie są regularnie kontrolowane przez certyfikowane laboratoria, dzięki czemu możemy zapewnić ich najwyższą jakość zgodnie z oczekiwaniami najbardziej wymagających klientów.

Nasza firma posiada własną flotę transportową – autocysterny, a także korzysta z zewnętrznych spedytorów. Zamówienia realizujemy zarówno na terenie Polski, jak również w krajach Uni Europejskiej.

Mają Państwo dodatkowe pytania związane z naszymi produktami albo usługami? Zachęcamy do skontaktowania się z nami już teraz! Nasi pracownicy będą mogli wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie Państwa zapytania.

Zapraszamy do wybrania naszej oferty w Agri Line!