Chemia

Towary z naszego asortymentu są doskonałymi komponentami do wytwarzania innych produktów chemicznych, farmaceutycznych, kosmetycznych.


CHEMIA: glikole, gliceryny i oleje bazowe

Nasza linia chemiczna obejmuje pełną gamę produktów, które cechują się doskonałą jakością, stabilnymi parametrami, a także przystępnymi cenami.

Zapewniamy szybki i sprawny dowóz na terenie Polski oraz Europy.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze surowce rolne były najwyższej jakości i spełniły wszystkie wymagania klientów.

W naszej linii chemicznej znalazły się:
• glikol monoetylenowy MEG
• glikol monopropylenowy MPG
• glikol dietylenowy DEG
• gliceryna destylowana i farmaceutyczna
• oleje bazowe
Nasza firma specjalizuje się przede wszystkim w sprzedaży glikoli.

Specjalne procesy produkcyjne oraz odpowiedni transport odpowiadają za ich optymalne parametry.

Najwyższa jakość

Glikole znalazły szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym oraz chemicznym, w tym między innymi jako składniki utrzymujące wilgoć, dodatki do płynów do chłodnic, spryskiwaczy, jako konserwanty, emulgatory, środki pomocnicze przy wytwarzaniu innych surowców, na przykład żywic, farb, smarów, cementu.

Gliceryny destylowane i farmaceutyczne
W naszym asortymencie dostępne są również gliceryny – destylowane i farmaceutyczne. Są one wykorzystywane głównie do produkcji kosmetyków oraz farmaceutyków, ale również wykorzystywane są przy wytwarzaniu innych typów materiałów.

Dostarczamy także oleje bazowe – doskonale nadają się jako półprodukty do wytwarzania olejów smarowych.

Linia chemiczna surowców w naszej firmie to najwyższa jakość dla najbardziej wymagających klientów...

Nasz magazyn położony jest w Jastrzębiu-Zdroju w pobliżu granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1.

Transport realizujemy przy użyciu własnej floty lub we współpracy ze sprawdzonymi firmami spedycyjnymi.

Glikol monoetylenowy MEG

W naszym asortymencie znalazła się również pełna gama glikoli, w tym glikol monoetylenowy (MEG), inaczej glikol etylenowy, 1,2 – etanodiol.

Substancja ta ma postać bezbarwnej cieczy o dużej lepkości. Dobrze miesza się z wodą. Rozpuszczalność w innych surowcach jest zróżnicowana, na przykład dobrze rozpuszcza się w ketonach, aldehydach czy alkoholach alifatycznych, natomiast gorzej w benzynie czy w olejach mineralnych.

Glikol monoetylenowy (MEG) jest substancją szkodliwą, która wykazuje działanie toksyczne. Wchłaniany jest przez drogi oddechowe, z przewodu pokarmowego oraz przez skórę. Przy pracy z glikolem zalecana jest szczególna ostrożność.

Produkcja glikolu etylenowego bazuje na utlenianiu etylenu w obecności katalizatora, w wyniku czego otrzymuje się tlenek etylenu. Następnie podczas procesu hydrolizy w kwaśnym środowisku otrzymuje się glikol etylenowy.

Glikol monopropylenowy MPG

Glikol propylenowy, glikol monopropylenowy (MPG), jest organicznym związkiem chemicznym, który zaliczany jest do grupy alkoholi dwuhydroksylowych..

Pod względem właściwości chemicznych i fizycznych glikol propylenowy jest bezwonną, bezbarwną cieczą o oleistej konsystencji oraz wysokiej lepkości. Posiada właściwości higroskopijne – dobrze rozpuszcza się między innymi w wodzie, acetonie czy też w chloroformie

Glikol propylenowy wytwarzany jest na skalę przemysłową w procesie uwodnienia tlenku propylenu. Wykorzystuje się dwie metody produkcji, a mianowicie wysokotemperaturowy proces niekatalityczny, a także proces katalityczny w niższej temperaturze zachodzący w obecności żywicy jonowymiennej, małej ilości kwasu siarkowego albo zasady

W porównaniu do glikolu etylenowego glikol propylenowy nie jest substancją toksyczną. Nie wykazuje on właściwości uczulających, nie jest mutagenny, rakotwórczy. Warto jednak pamiętać o tym, że kontakt z nierozcieńczonym glikolem propylenowym może wywołać krótkotrwałe podrażnienia skóry i oczu.

Glikol dietylenowy DEG

Przedstawiamy linię chemiczną, w której znajduje się szeroka gama różnych substancji chemicznych – wśród nich znajduje się również glikol dietylenowy (DEG), który nazywany jest również jako dwuglikol, glikol dwuetylenowy lub 2,2′ - oksydietanol.

Pod względem swoich właściwości fizycznych oraz chemicznych glikol dietylenowy jest substancją bez zapachu, bez barwy, przejrzystszą, o słodkawym smaku oraz o niskiej lepkości. Wykazuje zróżnicowane właściwości higroskopijne. Stosowany jest jako rozpuszczalnik dla związków nierozpuszczalnych w wodzie.

Należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu glikolu dietylenowego. Jest to substancja, która może prowadzić do podrażnienia skóry, zaburzeń przewodu pokarmowego, osłabienia mięśni, podrażnienia dróg oddechowych, a przy dostaniu się do ciała dużych ilości może wywołać także śmierć.

Glikol dietylenowy wytwarzany jest podczas reakcji hydratacji tlenku etylenu i stanowi produkt uboczny produkcji glikolu etylenowego (MEG). Poddawany jest następnie procesowi oczyszczania w trakcie rektyfikacji dla uzyskania optymalnego poziomu czystości.

Gliceryna destylowana i farmaceutyczna

Prezentujemy najlepszej jakości glicerynę destylowaną oraz farmaceutyczną – są to surowce o szerokim zastosowaniu. Gliceryna określana jest także jako glicerol, 1,2,3-propanotriol, propanotriol lub triol.

W normalnych warunkach gliceryna jest cieczą posiadającą syropowatą konsystencję, tłustą w dotyku. Jest przezroczysta, niemalże bezbarwna lub bezbarwna. Wykazuje silne właściwości higroskopijne – bez ograniczeń miesza się z wodą. Jest również wysoce hydrofilowa – jest wzorcem najwyższej hydrofilności.

Przemysłowa produkcja gliceryny bazuje przede wszystkim na tłuszczach roślinnych oraz na tłuszczach zwierzęcych. Podczas reakcji z roztworami zasad tłuszcze te ulegają procesowi hydrolizy, co powoduje powstanie gliceryny oraz mydeł. Produkcja może odbywać się także przez proces transestryfikacji, który używany jest przy wytwarzaniu paliwa typu biodiesel

W zależności od oczyszczenia gliceryny w procesach produkcji otrzymuje się ją o dwóch stopniach czystości – jako glicerynę techniczną oraz glicerynę destylowaną. Gliceryna o najwyższej czystości nazywana jest farmaceutyczną.

Oleje bazowe

Oleje bazowe są rodzajami olejów produkowanych w procesie rafinacji ropy naftowej jako mineralne oleje bazowe albo też jako efekt syntezy chemicznej – wówczas nazywane są syntetycznymi olejami bazowymi

Frakcję oleju bazowego wyróżnia wysoka temperatura wrzenia znajdująca się między 230 a 560 stopni Celsjusza, na którą składają się węglowodory o łańcuchach posiadających od 18 do 40 atomów węgla.

Parametry olejów bazowych mogą znacznie różnić się pomiędzy sobą w zależności od ich jakości, a także zawartości, jakości oraz proporcji dodawanych do nich środków uszlachetniających.

Oleje bazowe stosowane są przede wszystkim przy produkcji środków smarnych, które używane są przy zmniejszaniu tarcia między powierzchniami stykającymi się. Ze względu na swoją lepkość oraz gładkość pomagają w ochronie powierzchni przed nadmiernym zużyciem i korozją, a także zmniejszają energię stosowaną do ruchu elementów.

Zapraszamy do zamówienia chemii!
Nasza firma PRODUCENT OLEJU jest skupiona na tym, by oferować klientom jak najlepsze towary wraz z profesjonalną i kompleksową obsługą. Mamy nadzieję, że zdecydują się Państwo na dołączenie do grona naszych odbiorców!

Cechuje nas elastyczne i indywidualne podejście do każdego klienta. Fachowo podchodzimy do otrzymywanych od klientów zleceń, dlatego też zyskaliśmy sobie już wielu zadowolonych odbiorców nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Oferowane przez naszą firmę surowce pochodzą od renomowanych producentów. Jakość potwierdzamy przez regularne testowanie surowców w certyfikowanych laboratoriach analitycznych.

Posiadamy magazyn główny zlokalizowany w miejscowości Jastrzębie-Zdrój na południu Polski, w pobliżu granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1. Dzięki optymalnej lokalizacji zapewniamy szybki transport do klientów w Polsce oraz w Unii Europejskiej. Dysponujemy własnym zapleczem transportowym pozwalającym nam na dowóz zamówionych surowców bezpośrednio do klientów. Prowadzimy także współpracę ze sprawdzonymi firmami spedycyjnymi.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania związane z naszą ofertą oraz usługami, jesteśmy stale do usług. Nasi pracownicy będą mogli odpowiedzieć na wszystkie z nich wyczerpująco.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą linii chemicznej i zapraszamy do złożenia zamówienia w naszej firmie!