Glikol dietylenowy DEG

Wśród produktów z naszej oferty znajduje się również glikol dietylenowy (DEG), który nazywany jest również jako dwuglikol, glikol dwuetylenowy lub 2,2′ - oksydietanol.


Glikol dietylenowy DEG

Nasza firma jest skupiona na zadowoleniu klientów.

Wyróżniają nas najwyższej jakości surowce, profesjonalna i kompleksowa obsługa, a także korzystne ceny.

Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia dokładnych informacji o naszej ofercie!

Glikol dietylenowy (DEG) ma szerokie zastosowanie. Używany jest między innymi:
• do produkowania nienasyconych żywic poliestrowych
• do wytwarzania plastyfikatorów oraz termoplastycznych poliuretanów
• przy produkcji szkła i cementu jako środek pomocniczy
• do wytarzania past do butów
• do farb drukarskich
• do płynów zapobiegających zamarzaniu
• przy produkcji płynów hamulcowych, smarów
• jako środek do ogrzewania lub chłodzenia paliwa
• w produkcji mebli
Nasza firma specjalizuje się przede wszystkim w sprzedaży glikoli.

Specjalne procesy produkcyjne oraz odpowiedni transport odpowiadają za ich optymalne parametry.

Glikol dietylenowy DEG - właściwości

Glikol dietylenowy to organiczny związek chemiczny, który wchodzi w skład grupy dioli. Znajduje się jako drugi w szeregu homologicznym glikoli polietylenowych.

Pod względem swoich właściwości fizycznych oraz chemicznych glikol dietylenowy jest substancją bez zapachu, bez barwy, przejrzystszą, o słodkawym smaku oraz o niskiej lepkości.

Wykazuje zróżnicowane właściwości higroskopijne. Stosowany jest jako rozpuszczalnik dla związków nierozpuszczalnych w wodzie.

Glikol dietylenowy wytwarzany jest podczas reakcji hydratacji tlenku etylenu i stanowi produkt uboczny produkcji glikolu etylenowego (MEG). Poddawany jest następnie procesowi oczyszczania w trakcie rektyfikacji dla uzyskania optymalnego poziomu czystości.

Należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu glikolu dietylenowego.

Jest to substancja, która może prowadzić do podrażnienia skóry, zaburzeń przewodu pokarmowego, osłabienia mięśni, podrażnienia dróg oddechowych, a przy dostaniu się do ciała dużych ilości może wywołać także śmierć

Nasz magazyn położony jest w Jastrzębiu-Zdroju w pobliżu granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1.

Transport realizujemy przy użyciu własnej floty lub we współpracy ze sprawdzonymi firmami spedycyjnymi.

Glikol dietylenowy DEG

Przedstawiamy linię chemiczną, w której znajduje się szeroka gama różnych substancji chemicznych – wśród nich znajduje się również glikol dietylenowy (DEG), który nazywany jest również jako dwuglikol, glikol dwuetylenowy lub 2,2′ - oksydietanol.

Pod względem swoich właściwości fizycznych oraz chemicznych glikol dietylenowy jest substancją bez zapachu, bez barwy, przejrzystszą, o słodkawym smaku oraz o niskiej lepkości. Wykazuje zróżnicowane właściwości higroskopijne. Stosowany jest jako rozpuszczalnik dla związków nierozpuszczalnych w wodzie.

Należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu glikolu dietylenowego. Jest to substancja, która może prowadzić do podrażnienia skóry, zaburzeń przewodu pokarmowego, osłabienia mięśni, podrażnienia dróg oddechowych, a przy dostaniu się do ciała dużych ilości może wywołać także śmierć.

Glikol dietylenowy wytwarzany jest podczas reakcji hydratacji tlenku etylenu i stanowi produkt uboczny produkcji glikolu etylenowego (MEG). Poddawany jest następnie procesowi oczyszczania w trakcie rektyfikacji dla uzyskania optymalnego poziomu czystości.


Zapraszamy do zamówienia glikolu dietylenowego (DEG)!
Przedsiębiorstwo Producent Oleju od 2013 roku zajmuje się prowadzeniem sprzedaży oraz dystrybucji najlepszej jakości surowców dla branż agro, spożywczej, przemysłowej i innych.

Współpracujemy z uznanymi producentami towarów różnych typów, w tym między innymi surowców chemicznych. Wszystkie towary w naszym asortymencie są regularnie kontrolowane przez certyfikowane laboratoria, dzięki czemu możemy zapewnić ich najwyższą jakość zgodnie z oczekiwaniami najbardziej wymagających klientów.

Nasza firma posiada własną flotę transportową – autocysterny, a także korzysta z zewnętrznych spedytorów. Zamówienia realizujemy zarówno na terenie Polski, jak również w krajach Uni Europejskiej.

Mają Państwo dodatkowe pytania związane z naszymi produktami albo usługami? Zachęcamy do skontaktowania się z nami już teraz!

Nasi pracownicy będą mogli wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie Państwa zapytania.

Zapraszamy do wybrania naszej oferty!