Oleje bazowe

Nasza linia chemiczna obejmuje także oleje bazowe od sprawdzonych producentów – zapewniamy ich dostawę na terenie Polski oraz Unii Europejskiej!


Oleje bazowe

W naszym asortymencie znalazły się również oleje bazowe powstające podczas destylacji ropy naftowej.

Frakcję oleju bazowego wyróżnia wysoka temperatura wrzenia znajdująca się między 230 a 560 stopni Celsjusza, na którą składają się węglowodory o łańcuchach posiadających od 18 do 40 atomów węgla.

Oleje bazowe mogą być naftenowe lub parafinowe zależnie od ich struktury chemicznej. Oleje te mogą posiadać zanieczyszczenie z siarki, która najczęściej stanowi mniej niż 1 proc.

Są to surowce o bardzo szerokim zastosowaniu, między innymi wykorzystywane podczas produkcji środków smarnych.

Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z naszą ofertą!

Produkcja olejów bazowych odbywa się wieloetapowo przez:
• proces selektywnej rafinacji rozpuszczalnikowej
• proces odparafinowania rozpuszczalnikowego
• proces hydrorafinacji – stabilizacji surowca
Nasza firma specjalizuje się przede wszystkim w sprzedaży glikoli.

Specjalne procesy produkcyjne oraz odpowiedni transport odpowiadają za ich optymalne parametry.

Oleje bazowe - właściwości

Oleje bazowe są rodzajami olejów produkowanych w procesie rafinacji ropy naftowej jako mineralne oleje bazowe albo też jako efekt syntezy chemicznej – wówczas nazywane są syntetycznymi olejami bazowymi.

Parametry olejów bazowych mogą znacznie różnić się pomiędzy sobą w zależności od ich jakości, a także zawartości, jakości oraz proporcji dodawanych do nich środków uszlachetniających.

Podział olejów bazowych przez Amerykański Instytut Naftowy (API) na pięć kategorii tworzy trzy grupy wytwarzane z ropy naftowej, czyli oleje mineralne, grupę całkowitych syntetyków, czyli polialfaolefiny (PAO), a także grupę wszystkich innych olejów bazowych, które nie mogą być zaliczone do czterech powyższych grup.

Oleje bazowe stosowane są przede wszystkim przy produkcji środków smarnych, które używane są przy zmniejszaniu tarcia między powierzchniami stykającymi się.

Ze względu na swoją lepkość oraz gładkość pomagają w ochronie powierzchni przed nadmiernym zużyciem i korozją, a także zmniejszają energię stosowaną do ruchu elementów.

Nasz magazyn położony jest w Jastrzębiu-Zdroju w pobliżu granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1.

Transport realizujemy przy użyciu własnej floty lub we współpracy ze sprawdzonymi firmami spedycyjnymi.

Oleje bazowe

Oleje bazowe są rodzajami olejów produkowanych w procesie rafinacji ropy naftowej jako mineralne oleje bazowe albo też jako efekt syntezy chemicznej – wówczas nazywane są syntetycznymi olejami bazowymi

Frakcję oleju bazowego wyróżnia wysoka temperatura wrzenia znajdująca się między 230 a 560 stopni Celsjusza, na którą składają się węglowodory o łańcuchach posiadających od 18 do 40 atomów węgla.

Parametry olejów bazowych mogą znacznie różnić się pomiędzy sobą w zależności od ich jakości, a także zawartości, jakości oraz proporcji dodawanych do nich środków uszlachetniających.

Oleje bazowe stosowane są przede wszystkim przy produkcji środków smarnych, które używane są przy zmniejszaniu tarcia między powierzchniami stykającymi się. Ze względu na swoją lepkość oraz gładkość pomagają w ochronie powierzchni przed nadmiernym zużyciem i korozją, a także zmniejszają energię stosowaną do ruchu elementów.


Zapraszamy do zamówienia olejów bazowych!
Producent Oleju to najwyższej jakości surowce stosowane w wielu branżach – agro, spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej i innych.

Od 2013 roku zapewniamy naszym klientom dostęp do najlepszych towarów od sprawdzonych producentów. Mamy nadzieję, że zdecydują się Państwo na skorzystanie z naszej oferty!

Stale dbamy o jak najwyższą jakość naszych surowców, dlatego też poddajemy je systematycznym badaniom w certyfikowanych laboratoriach analitycznych.

Posiadamy rozbudowany magazyn w dogodnej lokalizacji, a także własną flotę samochodów – autocystern. Realizujemy dostawy na terenie całej Polski oraz poza jej granicami, w obszarze Unii Europejskiej.

Jesteśmy gotowi do odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania – zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub e-mailowo.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty olejów bazowych!