Makuch słonecznikowy

W naszej firmie oferujemy Państwu wysokiej jakości makuch słonecznikowy powstający jako pozostałość po wytłaczaniu ziaren słonecznika


Makuch słonecznikowy - producent

Chcemy, aby wszyscy z naszych klientów byli całkowicie zadowoleni, dlatego też dokładamy wszelkich starań, by spełnić wszystkie Państwa wymagania. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą!
Makuch słonecznikowy doskonale sprawdza się jako wysokobiałkowy i wysokoenergetyczny dodatek paszowy dla zwierząt.

Makuchy, które nazywane są również kuchami czy kołaczami, wytwarzane są podczas procesów wytłaczania olejów z nasion lub orzechów roślin oleistych, na przykład z nasion słonecznika.

Makuch słonecznikowy
Jest to bardzo popularny komponent mieszanek paszowych, który cechuje się wysoką zawartością proteiny roślinnej – nawet do 40 proc., a także wartościowych tłuszczów. Posiada duże ilości aminokwasów – lizyny, metioniny, tryptofanu i cysteiny, a także witaminy E, fosfolipidów oraz beta karotenu.
W naszej firmie zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby nasze towary cechowały się najwyższą jakością.

Kładziemy też nacisk na pełną i profesjonalną obsługę.

Makuch słonecznikowy – podstawowe informacje

Makuch słonecznikowy jest bardzo dobrą bazą do produkcji wysokobiałkowych i wysokoenergetycznych pasz dla zwierząt. Polecany jest między innymi dla gospodarstw rolnych przy hodowli drobiu, a także dla gospodarstw rybackich.

Makuchy paszowe
Poza branżą agro makuch słonecznikowy znalazł również zastosowanie przy wytwarzaniu paliw wysokoenergetycznych, w tym opału.

Od śruty makuch różni się przede wszystkim większą zawartością tłuszczu, co powoduje, że jest on również bardziej wilgotny.

Makuchy, które nazywane są również kuchami czy kołaczami, wytwarzane są podczas procesów wytłaczania olejów z nasion lub orzechów roślin oleistych, na przykład z nasion słonecznika.

Jednym z najpopularniejszych typów makuchów jest właśnie makuch słonecznikowy, który powstaje w procesie prasowania ziaren słonecznika.

Nasz magazyn położony jest w Jastrzębiu-Zdroju w pobliżu granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1.

Transport realizujemy przy użyciu własnej floty lub we współpracy ze sprawdzonymi firmami spedycyjnymi.

MAKUCH SŁONECZNIKOWY

Makuch słonecznikowy – oferowany w postaci prasowanych nasion słonecznika. Cechuje się wysoką zawartością protein roślinnych aż do 40 proc., a także wartościowych tłuszczów i innych składników jak fosfolipidy, beta karoten i witamina E.

W porównaniu do śrutów makuchy zawierają większą ilość tłuszczu, a także są bardziej wilgotne, dlatego też wtedy, gdy stosowane są jako pasze, nie wymagają już dodawania do nich drogich olejów.

Jednym z najpopularniejszych typów makuchów jest makuch słonecznikowy, który powstaje w procesie prasowania ziaren słonecznika. Jest to bardzo popularny komponent mieszanek paszowych, który cechuje się wysoką zawartością proteiny roślinnej – nawet do 40%

Makuchy, inaczej także kołacze czy kuchy to wytłoki, które są produktem ubocznym powstającym podczas wytwarzania oleju z roślin oleistych, w tym z nasion oraz z orzechów. Najczęściej makuchy wytwarza się z pozostałości po procesach produkcji oleju rzepakowego, sojowego albo słonecznikowego.


Zapraszamy do zamówienia makuchów!
Zależy nam na całkowitym zadowoleniu wszystkich z naszych klientów. Chcemy, aby współpraca z nami zawsze była udana, dlatego też do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, uwzględniając życzenia naszych odbiorców.

Zapewniamy własny transport makuchów do klientów – nasz magazyn położony jest w południowej części Polski, w miejscowości Jastrzębie-Zdrój.

Mamy duże oczekiwania od naszych dostawców – dzięki temu oferujemy Państwu wyłącznie najwyższej jakości surowce roślinne o szerokim zastosowaniu. Dostępne u nas surowce poddawane są również regularnym kontrolom przez certyfikowane laboratoria analityczne.

W razie dodatkowych pytań dotyczących naszego asortymentu jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji – prosimy o kontakt.

Zapraszamy serdecznie do zamówienia wysokiej jakości makuchów rzepakowych, sojowych i słonecznikowych w naszej firmie!