Śruty

Nasza firma PRODUCENT OLEJU ma wieloletnie doświadczenie w sprzedaży wysokiej jakości materiałów pochodzenia roślinnego, w tym także surowców na pasze.


ŚRUTY: rzepakowa, słonecznikowa, sojowa.

Dostarczamy najlepsze śruty o szerokim zastosowaniu, które chętnie wybierane są przez hodowców zwierząt.

Nasze śruty pochodzą od sprawdzonych dostawców i poddawane są regularnym kontrolom, dzięki czemu spełniają wszystkie odpowiednie normy.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze surowce rolne były najwyższej jakości i spełniły wszystkie wymagania klientów.

W naszej ofercie znalazła się:
• śruta rzepakowa
• śruta sojowa
• śruta słonecznikowa
Powyższe rodzaje śruty są rekomendowane jako wartościowy dodatek do pasz dla zwierząt różnych gatunków, wspierając ich prawidłowy wzrost oraz rozwój.

Ze względu na wysoką zawartość białka stanowi podstawę pasz wysokobiałkowych.

Śruta – podstawowe informacje

Śrutą nazywa się produkt otrzymywany przez jednorazowe rozdrobnienie ziaren roślin uprawnych. Stosuje się wówczas metodę kruszenia w specjalnym urządzeniu nazywanym śrutownikiem.

Śruty zbożowe, strączkowe, oleiste
Najczęściej wytwarzana jest śruta zbożowa, ale również może być ona produkowana z roślin strączkowych – motylkowych lub też z roślin oleistych.

Aby śruta cechowała się wysoką jakością, ważne jest nie tylko wybranie odpowiedniego surowca, ale również zastosowanie odpowiedniej metody śrutownia.

Śruta powstaje również jako produkt uboczny przy wytwarzaniu innego rodzaju produktów, na przykład olejów. W naszej firmie specjalizujemy się w sprzedaży śruty z roślin oleistych, a mianowicie śruty rzepakowej, sojowej oraz słonecznikowej.

Nasz magazyn położony jest w Jastrzębiu-Zdroju w pobliżu granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1.

Transport realizujemy przy użyciu własnej floty lub we współpracy ze sprawdzonymi firmami spedycyjnymi.

ŚRUTA RZEPAKOWA

Śruta rzepakowa – jest produktem powstającym podczas ekstrakcji oleju z nasion rzepaku. Zawiera duże ilości białka i małe ilości tłuszczów.

Śruta rzepakowa powstaje podczas ekstrakcji oleju z nasion rzepaku. Pod względem swojego składu chemicznego różni się od nasion surowych – zawiera mniejszą ilość tłuszczu Lecz dużą ilość białka.

Rzepak zawiera duże ilości egzogennych aminokwasów, w tym przede wszystkim metioniny przy mniejszym udziale lizyny. W paszach rzepakowych charakterystyczny jest także udział glukozynolanów.

Aby śruta cechowała się wysoką jakością, ważne jest nie tylko wybranie odpowiedniego surowca, ale również zastosowanie odpowiedniej metody śrutownia.

ŚRUTA SOJOWA

Śruta sojowa – jedna z najlepszych jakościowo śrut znajdujących się na rynku, która często wykorzystywana jest do mieszanek paszowych dla zwierząt. Powstaje podczas procesu obróbki soi przez wyciskanie z niej oleju oraz obróbkę cieplną.

Wytwarza się przede wszystkim śrutę zbożową, ale również można produkować ją z innych typów nasion, na przykład roślin strączkowych lub oleistych.

Soja jest jedną z najczęściej używanych roślin w branży agro, która ze względu na swój profil wartości odżywczych doskonale nadaje się do żywienia różnych zwierząt, w tym zwierząt gospodarskich, drobiu oraz ryb.

Aktualnie za najlepsze uznaje się śrutowniki kamieniowe, które składają się z dwóch kamieni odpowiedzialnych za ścieranie wpadających między nie nasion. Stopień rozdrobnienia można regulować poprzez odpowiednie ustawienie między sobą kamieni.

ŚRUTA SŁONECZNIKOWA

Śruta słonecznikowa – polecana przede wszystkim jako dodatek do pasz dla drobiu. Zawiera duże ilości białka niezbędnego do wzrostu zwierząt.

Sprzedajemy śrutę słonecznikową, która doskonale sprawdza się jako surowiec do wytwarzania mieszanek paszowych. Śruta słonecznikowa znalazła zastosowanie głównie przy produkcji pasz dla drobiu.

Posiada też duże ilości witaminy E, włókna pokarmowego, fosforu. Ze względu na niską zawartość lizyny wymaga stosowania dodatków pochodzenia syntetycznego, niemniej jednak jej pozostałe właściwości czynią z niej sprawdzony komponent paszowy.

Ze względu na dużą zawartość protein oraz energii w śrutach możliwe jest tworzenie pasz wysokoenergetycznych oraz wysokoproteinowych w niskich cenach. To najlepsza alternatywa dla mączek mięso-kostnych.

Zapraszamy do zamówienia śruty!
Nasza firma PRODUCENT OLEJU oferuje najwyższej jakości śruty przeznaczone dla branży agro. Naszym celem jest całkowite zadowolenie klienta, dlatego też mamy nadzieję, że uda nam się spełnić również Państwa wymagania!

Zapewniamy szybką i sprawną dostawę śruty własnymi samochodami i we współpracy z uznanymi spedytorami. Oferujemy surowce zarówno luzem, jak również konfekcjonujemy je – stosujemy worki typu Big Bag.

Nasz magazyn położony jest w Jastrzębiu-Zdroju w pobliżu granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1. Transport realizujemy przy użyciu własnej floty lub we współpracy ze sprawdzonymi firmami spedycyjnymi. Surowce rolne dostarczamy do wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania związane z naszym asortymentem, jesteśmy do dyspozycji.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty śrut !