Makuch rzepakowy

Nasza firma Producent Oleju specjalizuje się w dostawie wysokiej jakości surowców roślinnych stosowanych jako dodatki do pasz, także takich jak makuch rzepakowy


Makuch rzepakowy - producent

Nasza firma specjalizuje się w dostawie wysokiej jakości surowców roślinnych stosowanych jako dodatki do pasz – wśród nich znajduje się również makuch rzepakowy, który zawiera wiele wartościowych składników odżywczych niezbędnych w żywieniu zwierząt.

Zapewniamy naszym klientom profesjonalną i kompleksową obsługę w zakresie dostawy makuchów oraz innych surowców roślinnych. Działamy na terenie całej Unii Europejskiej!

Makuchy, inaczej kuchy czy kołacze to rodzaj wytłoków powstających jako produkty uboczne wyciskania olejów z roślin oleistych. Ze względu na dużą zawartość wartościowych składników odżywczych są one ponownie wykorzystywane w różnych branżach, w tym między innymi w branży agro, spożywczej czy chemicznej.

Makuch rzepakowy
Najczęściej makuch stosowany jest jako wysokiej jakości pasza wysokobiałkowa, która sprawdza się w karmieniu zwierząt. Jest uniwersalnym komponentem paszowym pochodzenia roślinnego.
W naszej firmie zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby nasze towary cechowały się najwyższą jakością.

Kładziemy też nacisk na pełną i profesjonalną obsługę.

Makuch rzepakowy – podstawowe informacje

W porównaniu do śruty makuchy cechują się większą zawartością oleju, a tym samym również wyższą wilgotnością.

Jednym z popularnych typów makuchów jest makuch rzepakowy, który powstaje jako produkt tłoczenia uprzednio obrobionych nasion rzepaku. Rzepak jest obecnie jedną z najpopularniejszych roślin oleistych.

Makuchy rzepakowe powstają poprzez tłoczenie mielonych nasion rzepaku oraz poddawanie ich działaniu ciśnienia i wysokiej temperatury. W efekcie powstaje twardy wytłok, który zawiera dużą ilość protein. Pod tym względem makuch rzepakowy jest podobny do śruty sojowej.

Najczęściej makuch rzepakowy stosowany jest jako wysokoproteinowa karma dla zwierząt, w tym między innymi dla bydła rogatego, dla trzody chlewnej oraz dla drobiu i ryb.

Ze względu na wysoką zawartość energetyczną, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych stanowi skuteczny dodatek wspierający prawidłowy wzrost i rozwój zwierząt hodowlanych.

Nasz magazyn położony jest w Jastrzębiu-Zdroju w pobliżu granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1.

Transport realizujemy przy użyciu własnej floty lub we współpracy ze sprawdzonymi firmami spedycyjnymi.

MAKUCH RZEPAKOWY

Makuch rzepakowy – twardy produkt powstający jako efekt wytłaczania nasion rzepaku. Stanowi wysokoproteinową karmę dla zwierząt – zawiera aż do 33-39 proc. proteiny..

Ze względu na dużą zawartość wartościowych składników odżywczych są one ponownie wykorzystywane w różnych branżach, w tym między innymi w branży agro, spożywczej czy chemicznej.

Najczęściej makuch stosowany jest jako wysokiej jakości pasza wysokobiałkowa, która sprawdza się w karmieniu zwierząt. Jest uniwersalnym komponentem paszowym pochodzenia roślinnego.

Pod względem swojej zawartości posiadają one duże ilości węglowodanów, białek, tłuszczów, witamin i soli mineralnych, dlatego też mogą być ponownie wykorzystane. Od śrutu makuch różni się przede wszystkim większą zawartością tłuszczu, co powoduje, że jest on również bardziej wilgotny.


Zapraszamy do zamówienia makucha rzepakowego!
Jesteśmy całkowicie skupieni na tym, aby oferować najwyższej jakości surowce wraz z profesjonalną i kompleksową obsługą klienta.

Nasz magazyn położony jest w miejscowości Jastrzębie-Zdrój, w południowej części Polski, w pobliżu granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1. Dzięki tej lokalizacji możemy zapewniać naszym klientom szybki i sprawny transport w Polsce oraz Europie.

Dostawy realizujemy z wykorzystaniem floty własnej lub też z pomocą sprawdzonych przez nas firm zewnętrznych. Makuchy dostarczamy do naszych klientów zarówno luzem, jak również konfekcjonowane w opakowaniach typu Big Bag.

Oferowane przez nas makuchy oraz inne towary roślinne pochodzą od sprawdzonych producentów i poddawane są dokładnym badaniom w certyfikowanych laboratoriach.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania związane z naszymi usługami, zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub e-mailowo. Nasi pracownicy będą mogli odpowiedzieć wtedy na wszystkie z Państwa pytań wyczerpująco.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty w zakresie sprzedaży i dostawy makucha rzepakowego!