Glikol monoetylenowy MEG

W naszym asortymencie znalazła się również pełna gama glikoli, w tym glikol monoetylenowy (MEG), inaczej glikol etylenowy, 1,2 – etanodiol.


Glikol monoetylenowy MEG

Koncentrujemy się na tym, aby oferować każdemu z naszych klientów towary na najwyższym poziomie

Dzięki współpracy z uznanymi producentami możemy dostarczać Państwu sprawdzone surowce chemiczne przeznaczone do różnych branż.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszym asortymentem zaprezentowanym na stronie internetowej!

Szerokie zastosowanie glikolu etylenowego powoduje, że jest to substancja o dużym zapotrzebowaniu w wielu branżach. Jest on stosowany między innymi:
• w płynach niezamarzających do chłodnic silników samochodowych
• w instalacjach chłodniczych
• do wytwarzania żywic poliestrowych, rozpuszczalników, farb, lakierów, alkidowych (alkidali) włókien syntetycznych, plastyfikatorów, materiałów wybuchowych
• przy produkcji różnych przedmiotów z tworzyw sztucznych, na przykład odzieży poliestrowej i innych tekstyliów jak tapicerki czy dywany, opakowania plastikowe, naczynia
• jako składnik kosmetyków
• do produkcji detergentów
Nasza firma specjalizuje się przede wszystkim w sprzedaży glikoli.

Specjalne procesy produkcyjne oraz odpowiedni transport odpowiadają za ich optymalne parametry.

Glikol monoetylenowy - właściwości

Glikol etylenowy, glikol monoetylenowy (MEG), który nazywany jest także potocznie glikolem jest organicznym związkiem chemicznym zaliczanym do alkoholi polisacharydowych.

To najprostszy alkohol cukrowy. Zawiera dwie grupy hydroksylowe, dlatego określany jest także jako 1,2 – etanodiol.

Substancja ta ma postać bezbarwnej cieczy o dużej lepkości. Dobrze miesza się z wodą.

Rozpuszczalność w innych surowcach jest zróżnicowana, na przykład dobrze rozpuszcza się w ketonach, aldehydach czy alkoholach alifatycznych, natomiast gorzej w benzynie czy w olejach mineralnych.

Produkcja glikolu etylenowego bazuje na utlenianiu etylenu w obecności katalizatora, w wyniku czego otrzymuje się tlenek etylenu. Następnie podczas procesu hydrolizy w kwaśnym środowisku otrzymuje się glikol etylenowy.

Glikol monoetylenowy (MEG) jest substancją szkodliwą, która wykazuje działanie toksyczne.

Wchłaniany jest przez drogi oddechowe, z przewodu pokarmowego oraz przez skórę. Przy pracy z glikolem zalecana jest szczególna ostrożność.

Nasz magazyn położony jest w Jastrzębiu-Zdroju w pobliżu granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1.

Transport realizujemy przy użyciu własnej floty lub we współpracy ze sprawdzonymi firmami spedycyjnymi.

Glikol monoetylenowy MEG

W naszym asortymencie znalazła się również pełna gama glikoli, w tym glikol monoetylenowy (MEG), inaczej glikol etylenowy, 1,2 – etanodiol.

Substancja ta ma postać bezbarwnej cieczy o dużej lepkości. Dobrze miesza się z wodą. Rozpuszczalność w innych surowcach jest zróżnicowana, na przykład dobrze rozpuszcza się w ketonach, aldehydach czy alkoholach alifatycznych, natomiast gorzej w benzynie czy w olejach mineralnych.

Glikol monoetylenowy (MEG) jest substancją szkodliwą, która wykazuje działanie toksyczne. Wchłaniany jest przez drogi oddechowe, z przewodu pokarmowego oraz przez skórę. Przy pracy z glikolem zalecana jest szczególna ostrożność.

Produkcja glikolu etylenowego bazuje na utlenianiu etylenu w obecności katalizatora, w wyniku czego otrzymuje się tlenek etylenu. Następnie podczas procesu hydrolizy w kwaśnym środowisku otrzymuje się glikol etylenowy.


Zapraszamy do zamówienia glikolu monoetylenowego (MEG)!
Nasza firma Producent Oleju od lat zajmuje się dostawą wysokiej jakości surowców dla wielu branż. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami możemy prezentować naszym klientom najlepsze towary, które dodatkowo regularnie poddajemy kontroli w certyfikowanych laboratoriach analitycznych.

Dysponujemy własnym zapleczem transportowym – autocysternami, zapewniając szybki i sprawny dowóz wybranych towarów do klienta na terenie całego kraju oraz za granicą – na obszarze Unii Europejskiej.

Nasi pracownicy są zawsze przygotowani do odpowiedzi na Państwa pytania – prosimy o skontaktowanie się z nami w celu uzyskania wszystkich potrzebnych informacji.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!