Inne

W naszej firmie PRODUCENT OLEJU jesteśmy skoncentrowani na tym, aby oferować klientom wyłącznie najwyższej jakości surowce o szerokim zastosowaniu – także estry metylowe RME, SFME, SME, UCOME czy tłuszcze zwierzęce 3 kategorii.


ESTRY METYLOWE: RME, SFME, SME, UCOME

Estry metylowe są wytwarzane w procesach transestryfikacji olejów roślinnych z zastosowaniem alkoholu metylowego.

Wykorzystywane są głównie jako komponent biologiczny oleju napędowego, a także samodzielne paliwo, ponieważ posiadają właściwości fizykochemiczne porównywalne z olejem napędowym.

Przeznaczone są one do stosowania w samochodach o zapłonie samoczynnym z silnikami wysokoprężnymi, na przykład w samochodach osobowych, ciężarowych, autobusach, maszynach rolniczych i innego rodzaju urządzeniach.

Są także paliwem biodegradowalnym, które stanowi alternatywne rozwiązanie dla paliw kopalnych.

Dostarczamy między innymi:
• RME (Rapeseed Methyl Esters) – estry pozyskiwane z oleju rzepakowego
• SFME (Sun Flower Methyl Esters) – estry pozyskiwane z oleju słonecznikowego
• SME (Soybean Methyl Ester) – estry pozyskiwane z oleju sojowego
• UCOME (Used Cooking Oil Methyl Ester) – pozyskiwane z oleju posmażalniczego. Stosowane jako paliwo drugiej generacji.
Tłuszcze zwierzęce dostępne w naszym asortymencie cechują się doskonałym profilem kwasów tłuszczowych, a także bardzo dobrymi paramentami fizykochemicznymi.

Specjalne procesy produkcyjne oraz odpowiedni transport odpowiadają za ich optymalne parametry.

Tłuszcze zwierzęce kat. 3

Nasz asortyment został również wzbogacony o tłuszcze zwierzęce kat. 3 oraz estry metylowe, które cechują się bardzo dobrą jakością potwierdzoną przez niezależne, certyfikowane laboratoria analityczne.

Tłuszcze zwierzęce dostępne w naszym asortymencie cechują się doskonałym profilem kwasów tłuszczowych, a także bardzo dobrymi paramentami fizykochemicznymi.

Dzięki temu stanowią wartościowy dodatek do pasz i karm dla zwierząt.

Tłuszcze zwierzęce 3 kat. to tłuszcze otrzymywane z produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, które nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi.

Rodzaje tłuszczów zwierzęcych kat. 3:
• tłuszcz kat. 3 drobiowy – otrzymywany z drobiowych ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego
• tłuszcz kat. 3 wieprzowy – otrzymywany z trzodowych (wieprzowych) ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego
• tłuszcz kat. 3 wołowy – otrzymywany z wołowych ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego
• tłuszcz kat. 3 mieszany – otrzymywany z drobiowych, trzodowych i wołowych produktów pochodzenia zwierzęcego
Nasz magazyn położony jest w Jastrzębiu-Zdroju w pobliżu granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1.

Transport realizujemy przy użyciu własnej floty lub we współpracy ze sprawdzonymi firmami spedycyjnymi.

ESTRY METYLOWE: RME, SFME, SME, UCOME

Estry metylowe kwasów tłuszczowych określane w skrócie jako FAME (ang. Fatty Acid Methyl Esters) to estry zarówno roślinne, jak również zwierzęce, które pozyskiwane są z różnych surowców.

Pod względem swoich właściwości estry metylowe wykazują podobieństwo do oleju napędowego. Są jednak paliwem odnawialnym, podlegającym biodegradacji, dlatego też często wskazywane są jako alternatywa dla paliw kopalnych, których zasoby cały czas maleją.

Biopaliwa bazujące na estrach metylowych posiadają własności niskotemperaturowe, a także wpływają korzystnie na pracę silnika i przedłużają jego trwałość ze względu na niską zawartość siarki.

Najczęściej estry metylowe wykorzystywane są w produkcji oleju napędowego lub też mogą być stosowane jako samoistne paliwo, które określane jest jako B100 – biodiesel.

Tłuszcze zwierzęce kat. 3

Tłuszcze zwierzęce zaliczane do kat. 3 według Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1069/2009 z 21 października 2009 r. są to tłuszcze nieprzeznaczone do spożycia przez ludzi. Mogą być spożywane przez zwierzęta, w tym między innymi w formie pasz lub też karm dla zwierząt domowych.

Naszym klientom oferujemy wysokiej jakości tłuszcze zwierzęce zaliczane do kat. 3 w różnych wariantach do wyboru. Dzięki optymalnym parametrom odżywczym, a także bardzo dobrym właściwościom fizykochemicznym są nieodzownym składnikiem w produkcji pasz i karm dla zwierząt.

Dostępne w naszej ofercie tłuszcze zwierzęce kat. 3 posiadają optymalny profil kwasów tłuszczowych wzbogaconych o naturalne witaminy. Cechują się również doskonałymi właściwościami organoleptycznymi, co powoduje, że są uznawane za wysoce smakowite wśród zwierząt.

W użyciu znajduje się kilka różnych rodzajów tłuszczów zwierzęcych zaliczanych do kat. 3 w zależności od ich pochodzenia. Wszystkie z nich wytwarza się z ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego.


Zapraszamy do złożenia zamówienia!
Zależy nam na całkowitym zadowoleniu naszych klientów, dlatego też zapewniamy im pełną i profesjonalną obsługę w zakresie dostawy surowców różnych typów.

Nasza firma dysponuje magazynem głównym zlokalizowanym w południowej części Polski, w mieście Jastrzębie-Zdrój. Ze względu na bliską lokalizację granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1 jesteśmy w stanie zapewniać szybki transport do klientów na terenie nie tylko całej Polski, ale także Unii Europejskiej.

Współpracujemy ze sprawdzonymi producentami surowców, a także regularnie sprawdzamy ich jakość poprzez prowadzenie dokładnych badań w certyfikowanych laboratoriach analitycznych.

Nasza firma dysponuje nowoczesnym zapleczem pozwalającym nam na bezpieczne przechowywanie tłuszczów zwierzęcych kat. 3 oraz estrów metylowych RME, SFME, SME, UCOME w optymalnych dla nich warunkach. Posiadamy także własną flotę transportową, która pozwala nam na dowóz naszych towarów bezpośrednio do odbiorców w Polsce i w Unii Europejskiej.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe zapytania związane z naszymi usługami lub produktami, pozostajemy stale do dyspozycji. Prosimy o kontakt telefoniczny lub on-line

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty estrów metylowych i tłuszczy zwierzęcych!