Producent estrów metylowych

Tłuszcze zwierzęce kat. 3
Producent tłuszczy zwierzęcych 3 kategorii
22 lipca 2019
Glikol monoetylenowy MEG producent
Producent glikoli MEG, MPG, DEG
5 sierpnia 2019
ESTRY METYLOWE: RME, SFME, SME, UCOME

ESTRY METYLOWE: RME, SFME, SME, UCOME

Producent estrów metylowych

Nasza firma Agri Line oferuje najlepszej jakości estry metylowe w różnych wariantach, w tym jako estry FAME, RME oraz UCOME  stosowane jako biodegradowalne paliwo.

W Agri Line specjalizujemy się w sprzedaży i transporcie wielu różnych typów surowców pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego, a także chemii. Naszym klientom zapewniamy kompleksową i profesjonalną obsługę w przystępnych cenach. Działamy zarówno w Polsce, jak również w innych krajach Unii Europejskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą estrów metylowych!

Estry metylowe – podstawowe informacje

Estry metylowe kwasów tłuszczowych określane w skrócie jako FAME (ang. Fatty Acid Methyl Esters) to estry zarówno roślinne, jak również zwierzęce, które pozyskiwane są z różnych surowców.

Proces produkcji estrów polega na transestryfikacji – katalitycznej estryfikacji tłuszczów, na przykład olejów.

 

Podział estrów metylowych:

  • RME (Rapeseed Methyl Esters) – estry pozyskiwane z oleju rzepakowego
  • SFME (Sun Flower Methyl Esters) – estry pozyskiwane z oleju słonecznikowego
  • SME (Soybean Methyl Ester) – estry pozyskiwane z oleju sojowego
  • UCOME (Used Cooking Oil Methyl Ester) – pozyskiwane z oleju posmażalniczego. Stosowane jako paliwo drugiej generacji.

 

Estry metylowe produkowane są również z innego rodzaju surowców.

Najczęściej estry metylowe wykorzystywane są w produkcji oleju napędowego lub też mogą być stosowane jako samoistne paliwo, które określane jest jako B100 – biodiesel.

Przeznaczone są one do stosowania w samochodach o zapłonie samoczynnym z silnikami wysokoprężnymi, na przykład w samochodach osobowych, ciężarowych, autobusach, maszynach rolniczych i innego rodzaju urządzeniach.

Pod względem swoich właściwości estry metylowe wykazują podobieństwo do oleju napędowego. Są jednak paliwem odnawialnym, podlegającym biodegradacji, dlatego też często wskazywane są jako alternatywa dla paliw kopalnych, których zasoby cały czas maleją.

Biopaliwa bazujące na estrach metylowych posiadają własności niskotemperaturowe, a także wpływają korzystnie na pracę silnika i przedłużają jego trwałość ze względu na niską zawartość siarki.

Zapraszamy do zamówienia estrów metylowych w Agri Line!

Nasza firma jest skoncentrowana na wysokiej jakości surowcach – pozyskujemy je od sprawdzonych przez nas producentów, aby spełnić wszystkie wymagania klientów. Regularnie kontrolujemy parametry naszych towarów w certyfikowanych laboratoriach analitycznych.

Dysponujemy magazynem głównym położonym w południowej części kraju – w miejscowości Jastrzębie-Zdrój. Nasza firma realizuje dostawy na terenie Polski oraz w innych krajach Unii Europejskiej. Posiadamy własne zaplecze pozwalające nam na realizację usług transportowych, a także współpracujemy z dobrymi firmami spedycyjnymi. Dostawy realizujemy luzem w autocysternach, zapewniając szybki i sprawny dowóz do odbiorcy.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania związane z naszymi usługami, jesteśmy stale do dyspozycji. Zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub e-mailowo, aby uzyskać wyczerpujące odpowiedzi od naszych pracowników.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty w firmie Agri Line!