Producent makuchów paszowych: rzepakowych, sojowych, słonecznikowych

Olej rzepakowy rafinowany
Producent olejów roślinnych: sojowego, słonecznikowego, rzepakowego
1 lipca 2019
Śruta rzepakowa producent
Producent śrut paszowych: rzepakowych, sojowych, słonecznikowych
15 lipca 2019

Producent makuchów paszowych: rzepakowych, sojowych, słonecznikowych

Makuch rzepakowy producent

Makuch rzepakowy producent

Producent makuchów paszowych

Nasze przedsiębiorstwo Agri Line specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości surowców roślinnych stosowanych jako komponenty w wielu branżach. Klientom dostarczamy również makuchy różnych typów – zawsze wysokiej jakości i w korzystnych cenach!

Oferowane przez nas makuchy posiadają szerokie zastosowanie, między innymi w branżach agro, spożywczej, chemicznej czy petrochemicznej.

W naszej firmie zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby nasze towary cechowały się najwyższą jakością. Kładziemy też nacisk na pełną i profesjonalną obsługę.

 

W naszym asortymencie znalazły się:

  • makuch rzepakowy
  • makuch sojowy
  • makuch słonecznikowy

 

Makuchy rzepakowy, sojowy i słonecznikowy stanowią nie tylko komponenty do produkcji wysokoenergetycznego paliwa, ale również mogą być stosowane jako baza dla pasz dla zwierząt.

Makuchy – podstawowe informacje

Makuchy, inaczej także kołacze czy kuchy to wytłoki, które są produktem ubocznym powstającym podczas wytwarzania oleju z roślin oleistych, w tym z nasion oraz z orzechów.

Pod względem swojej zawartości posiadają one duże ilości węglowodanów, białek, tłuszczów, witamin i soli mineralnych, dlatego też mogą być ponownie wykorzystane. Od śrutu makuch różni się przede wszystkim większą zawartością tłuszczu, co powoduje, że jest on również bardziej wilgotny.

Makuchy polecane są jako pasza dla zwierząt, w tym między innymi dla świń, drobiu oraz dla bydła rogatego. Z powodu dużej zawartości tłuszczu pasza wykorzystująca makuchy zawiera większą ilość energii i innych ważnych składników pokarmowych. Pasza taka cechuje się też mniejszym stopniem pylenia.

Najczęściej makuchy wytwarza się z pozostałości po procesach produkcji oleju rzepakowego, sojowego albo słonecznikowego.

Makuch rzepakowy – twardy produkt powstający jako efekt wytłaczania nasion rzepaku. Stanowi wysokoproteinową karmę dla zwierząt – zawiera aż do 33-39 proc. proteiny.

Makuch sojowy – popularny składnik mieszanek paszowych dla zwierząt powstający poprzez wyciskanie oleju sojowego z nasion soi przez proces ekstrudowania. Wysokogatunkowy komponent białkowy oferowany w przystępnej cenie.

Makuch słonecznikowy – oferowany w postaci prasowanych nasion słonecznika. Cechuje się wysoką zawartością protein roślinnych aż do 40 proc., a także wartościowych tłuszczów i innych składników jak fosfolipidy, beta karoten i witamina E.

Zapraszamy do zamówienia makuchów w Agri Line!

W Agri Line zależy nam na całkowitym zadowoleniu wszystkich z naszych klientów. Chcemy, aby współpraca z nami zawsze była udana, dlatego też do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, uwzględniając życzenia naszych odbiorców.

Zapewniamy własny transport makuchów do klientów – nasz magazyn położony jest w południowej części Polski, w miejscowości Jastrzębie-Zdrój.

Mamy duże oczekiwania od naszych dostawców – dzięki temu oferujemy Państwu wyłącznie najwyższej jakości surowce roślinne o szerokim zastosowaniu. Dostępne u nas surowce poddawane są również regularnym kontrolom przez certyfikowane laboratoria analityczne.

W razie dodatkowych pytań dotyczących naszego asortymentu jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji – prosimy o kontakt.

Zapraszamy serdecznie do zamówienia wysokiej jakości makuchów rzepakowych, sojowych i słonecznikowych w naszej firmie Agri Line!

 

Makuch rzepakowy

Nasza firma Agri Line specjalizuje się w dostawie wysokiej jakości surowców roślinnych stosowanych jako dodatki do pasz – wśród nich znajduje się również makuch rzepakowy, który zawiera wiele wartościowych składników odżywczych niezbędnych w żywieniu zwierząt.

W Agri Line zapewniamy naszym klientom profesjonalną i kompleksową obsługę w zakresie dostawy makuchów oraz innych surowców roślinnych. Działamy na terenie całej Unii Europejskiej!

Makuch rzepakowy – podstawowe informacje

Makuchy, inaczej kuchy czy kołacze to rodzaj wytłoków powstających jako produkty uboczne wyciskania olejów z roślin oleistych. Ze względu na dużą zawartość wartościowych składników odżywczych są one ponownie wykorzystywane w różnych branżach, w tym między innymi w branży agro, spożywczej czy chemicznej.

W porównaniu do śruty makuchy cechują się większą zawartością oleju, a tym samym również wyższą wilgotnością.

Najczęściej makuch stosowany jest jako wysokiej jakości pasza wysokobiałkowa, która sprawdza się w karmieniu zwierząt. Jest uniwersalnym komponentem paszowym pochodzenia roślinnego.

Jednym z popularnych typów makuchów jest makuch rzepakowy, który powstaje jako produkt tłoczenia uprzednio obrobionych nasion rzepaku. Rzepak jest obecnie jedną z najpopularniejszych roślin oleistych.

Makuchy rzepakowe powstają poprzez tłoczenie mielonych nasion rzepaku oraz poddawanie ich działaniu ciśnienia i wysokiej temperatury. W efekcie powstaje twardy wytłok, który zawiera dużą ilość protein – aż 33-39 proc. Pod tym względem makuch rzepakowy jest podobny do śruty sojowej.

Najczęściej makuch rzepakowy stosowany jest jako wysokoproteinowa karma dla zwierząt, w tym między innymi dla bydła rogatego, dla trzody chlewnej oraz dla drobiu i ryb. Ze względu na wysoką zawartość energii, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych stanowi skuteczny dodatek wspierający prawidłowy wzrost i rozwój zwierząt hodowlanych.

Zapraszamy do zamówienia makucha rzepakowego w Agri Line!

W Agri Line jesteśmy całkowicie skupieni na tym, aby oferować najwyższej jakości surowce wraz z profesjonalną i kompleksową obsługą klienta.

Nasz magazyn położony jest w miejscowości Jastrzębie-Zdrój, w południowej części Polski, w pobliżu granicy polsko-czeskiej oraz autostrady A1. Dzięki tej lokalizacji możemy zapewniać naszym klientom szybki i sprawny transport w Polsce oraz Europie.

Dostawy realizujemy z wykorzystaniem floty własnej lub też z pomocą sprawdzonych przez nas firm zewnętrznych. Makuchy dostarczamy do naszych klientów zarówno luzem, jak również konfekcjonowane w opakowaniach typu Big Bag.

 

Makuch sojowy

Firma Agri Line specjalizuje się w dostawie wysokiej klasy surowców roślinnych dla różnych branż, w tym między innymi dla rolnictwa. W naszym asortymencie znajdą Państwo również szeroką gamę makuchów powstających przy tłoczeniu roślin oleistych – to także makuch sojowy, który posiada szerokie zastosowanie jako komponent paszowy.

Chcemy, aby każdy z naszych klientów był całkowicie zadowolony z naszej oferty – właśnie dlatego kładziemy duży nacisk na profesjonalną, rzetelną i kompleksową obsługę. Zachęcamy do wybrania naszych usług!

Makuch sojowy – podstawowe informacje

Makuchy, które nazywane są inaczej kołaczami albo kuchami, są rodzajem wytłoków powstających jako produkt uboczny tłoczenia olejów z różnych gatunków roślin oleistych. Ze względu na wysoką zawartość substancji odżywczych znalazły one szerokie zastosowanie, między innymi w branży agro.

Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu makuch jest bardziej wilgotny od śruty, a także cechuje się niższym pyleniem.

Najczęściej makuchy stosowane są w żywieniu zwierząt hodowlanych. Charakteryzują się bardzo dobrą przyswajalnością, wysoką zawartością energii, a także wartościowych protein, dlatego doskonale sprawdzają się jako pasza wysokobiałkowa bez potrzeby dodatkowego stosowania drogich tłuszczów.

Dużym zainteresowaniem wśród hodowców zwierząt cieszy się makuch sojowy, który powstaje jako produkt uboczny tłoczenia nasion soi podczas procesu ekstrudowania. Posiada duże ilości białka roślinnego, a także wartościowe tłuszcze, dlatego polecany jest głównie jako dodatek do pełnowartościowych mieszanek paszowych dla zwierząt gospodarskich takich jak krowy mleczne, ale sprawdza się też w karmieniu innych gatunków, na przykład drobiu.

Makuchy sojowe oferowane są w dwóch wariantach – zawierające GMO oraz bez GMO w zależności od soi, która posłużyła do produkcji oleju.

Poza branżą agro makuch sojowy stosowany jest również do produkcji wysokoenergetycznych paliw.

Zapraszamy do zamówienia makucha sojowego w Agri Line!

Nasza firma Agri Line od lat zajmuje się dostawą surowców roślinnych dla branży agro oraz innych branż w Polsce i na terenie Unii Europejskiej. Zachęcamy do wybrania naszej oferty!

Dostawy realizujemy transportem własnym albo z pomocą sprawdzonych przez nas zewnętrznych firm spedycyjnych. Dostarczamy makuch luzem lub też konfekcjonowany w workach typu Big Bag.

Wszystkie dostępne w naszej ofercie surowce pochodzą od sprawdzonych dostawców, a także regularnie poddawane są dokładnym badaniom laboratoryjnym w certyfikowanych laboratoriach analitycznych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić Państwu ich najwyższą jakość.

 

Makuch słonecznikowy

W naszej firmie Agri Line oferujemy Państwu wysokiej jakości makuch słonecznikowy powstający jako pozostałość po wytłaczaniu ziaren słonecznika. Doskonale sprawdza się jako wysokobiałkowy i wysokoenergetyczny dodatek paszowy dla zwierząt.

W Agri Line chcemy, aby wszyscy z naszych klientów byli całkowicie zadowoleni, dlatego też dokładamy wszelkich starań, by spełnić wszystkie Państwa wymagania. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą!

Makuch słonecznikowy – podstawowe informacje

Makuchy, które nazywane są również kuchami czy kołaczami, wytwarzane są podczas procesów wytłaczania olejów z nasion lub orzechów roślin oleistych, na przykład z nasion słonecznika.

Ze względu na wysoką zawartość wartościowych składników odżywczych makuchy znalazły szerokie zastosowanie, między innymi jako wysokoenergetyczne paliwa oraz jako bazy do pasz dla zwierząt.

W porównaniu do śrutów makuchy zawierają większą ilość tłuszczu, a także są bardziej wilgotne, dlatego też wtedy, gdy stosowane są jako pasze, nie wymagają już dodawania do nich drogich olejów.

Jednym z najpopularniejszych typów makuchów jest makuch słonecznikowy, który powstaje w procesie prasowania ziaren słonecznika. Jest to bardzo popularny komponent mieszanek paszowych, który cechuje się wysoką zawartością proteiny roślinnej – nawet do 40 proc., a także wartościowych tłuszczów. Posiada duże ilości aminokwasów – lizyny, metioniny, tryptofanu i cysteiny, a także witaminy E, fosfolipidów oraz beta karotenu.

Makuch słonecznikowy jest bardzo dobrą bazą do produkcji wysokobiałkowych i wysokoenergetycznych pasz dla zwierząt. Polecany jest między innymi dla gospodarstw rolnych przy hodowli drobiu, a także dla gospodarstw rybackich.

Poza branżą agro makuch słonecznikowy znalazł również zastosowanie przy wytwarzaniu paliw wysokoenergetycznych, w tym opału.

Zapraszamy do zamówienia makucha słonecznikowego w Agri Line!

W Agri Line jesteśmy całkowicie skoncentrowani na zadowoleniu naszych klientów, dlatego też dbamy równocześnie o najwyższą jakość naszego asortymentu, a także o profesjonalną i kompleksową obsługę każdego z odbiorców wybierających nasze usługi.

Wszystkie sprzedawane przez nas surowce wyróżniają się sprawdzoną jakością – pochodzą od najlepszych dostawców, a także poddawane są stale regularnym kontrolom w certyfikowanych laboratoriach.