Targi rolnicze 2020: Centralne Targi Rolnicze, Agrocon, Polagra, Techagro

Dotacje dla rolników 2020
Nowe dotacje dla hodowców świń i bydła 2020
18 stycznia 2020
OC dla rolników - uprawy i zwierzęta
Ryzykowny brak polisy w rolnictwie
30 stycznia 2020

Targi rolnicze 2020: Centralne Targi Rolnicze, Agrocon, Polagra, Techagro

Targi rolnicze 2020 Centralne Targi Rolnicze Agrocon Polagra Techagro

Targi rolnicze 2020 Centralne Targi Rolnicze Agrocon Polagra Techagro

Już 31 stycznia rozpoczną się Centralne Targi Rolnicze, które w kolejnych edycjach przyciągają nowe rzesze zwiedzających i wystawców.

Odbędą się w Nadarzynie koło Warszawy na terenie jednego z największych centrów targowo-kongresowych w Europie Środkowej „Ptak Warsaw Expo”.

 

Targi ze złotym żurawiem

Centralne Targi Rolnicze staną się już po raz czwarty w swojej krótkiej, ale dynamicznej historii, ważnym miejscem dla wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi w branży agro. Prawie dwustu wystawców zaprezentuje do 2 lutego swoje ostatnie osiągnięcia i przedstawi nowe produkty.

Wystawcy będą mogli podziwiać maszyny i urządzenia techniczne dla rolnictwa, a także poznać aktualną ofertę producentów nawozów, pasz, środków ochrony roślin oraz twórców aplikacji informatycznych, przydatnych w działalności rolniczej. Najbardziej wartościowe propozycje zostaną nagrodzone statuetką Złotego Żurawia Rolnictwa.

W poprzednim roku zdobyła ją m.in. firma Polsad Jacka Korczaka za ciągnik KUBOTA, seria MGX IV, spółka Gama Group Szpietowscy za robota Euromilk Qube, a także Hodowla Roślin Smolice (Grupa Ihar) za żyto jare Bojko. Targom zawsze towarzyszą dodatkowe, atrakcyjne imprezy, panele dyskusyjne oraz spotkania biznesowe.

W tym roku dyskusje z udziałem ekspertów będą dotyczyły m.in. prowadzenia racjonalnej gospodarki wodnej, promowania krótkich łańcuchów żywnościowych, nowym, podwyższonym normom dobrostanu zwierząt oraz uprawie konopi włóknistych w gospodarstwach rolnych. To nie jedyne propozycje na ciekawe i owocne spędzenie czasu podczas Centralnych Targów Rolniczych.

 

Targowe niespodzianki

W tym roku odbędzie się też w Nadarzynie jedyny w Polsce festiwal Youtuberów branży rolniczej „AGROCON”. To już druga taka impreza poświęcona pasjonatom rolnictwa z sieci. Jej hasło brzmi „Moc filmowanego rolnictwa”.

Swój udział zapowiedzieli twórcy znanych kanałów na Youtubie: m.in. Mateusz Misiak („Matheo780”), Piotr Kaliski („Rolnik Szuka”), Magdalena Urbaniak („TRACTORmania — Dziewczyna na traktorze”) oraz Łukasz Pergol („Partia Twitterowych Rolników”).

W Nadarzynie zostaną też w tym roku wręczone ważne statuetki w konkursach ogólnopolskich, które zorganizowała grupa wydawnicza Polska Press. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w kategoriach Rolnik, Sołtys oraz Gospodyni Roku Polski 2019, a także Koło Gospodyń Wiejskich, Sołectwo i Gospodarstwo Agroturystyczne Roku 2019.

 

Poznańskie tradycje POLAGRY

Centralne Targi Rolnicze to nie jedyna impreza z takich rozmachem przygotowywana w Polsce dla firm z branży agrarnej. Wszyscy, którzy angażują się w produkcję żywności, spotkają się także na Polagra Food w Poznaniu w dniach 28 września – 1 października.

To Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych, które mają długą, bo już trzydziestopięcioletnią tradycję. Odbędą się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Cieszą się co roku ogromną popularnością. Odwiedza je nawet kilkadziesiąt tysięcy osób z całego świata, które poznają najnowsze trendy i nawiązują ważne kontakty handlowe.

Zakres tematyczny targów obejmuje m.in. przetwory mięsne, wyroby mleczarskie, produkty przemysłu piekarniczego i wyroby cukiernicze, a także produkty przemysłu tłuszczowo-olejarskiego.

Podczas ich trwania przyznawane są prestiżowe nagrody, czyli Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich.

O takie zaszczytne wyróżnienie ubiega się nawet 500 produktów. W poprzednim roku wśród zwycięzców znalazły się np. Cheddar Old ser długo dojrzewający Mlekovity, mleko pełne od krów rasy jersey od Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej JANA oraz ser tarty, świeży EMILGRANA.

 

Nie tylko Polska

Wiele ważnych imprez targowych w branży rolniczej ma miejsce również u naszych sąsiadów. Do nich na pewno możemy zaliczyć Międzynarodowe Targi Techniki Rolnej TECHAGRO w czeskim Brnie, które potrwają od 31 marca do 4 kwietnia.

Organizowane są już od dwudziestu lat i odniosły ogromny sukces. Liczba zwiedzających przekracza nawet sto tysięcy osób, a wystawiających firm jest ponad 750 z kilkudziesięciu krajów. Prezentują najnowsze maszyny rolnicze, ciągniki, siewniki, agregaty, a także sprzęt pomiarowy, diagnostyczny oraz materiały wykorzystywane w produkcji rolnej.

W tym roku tematyka targów skoncentrowana będzie na produkcji roślinnej. Rolnicy poznają aktualną ofertę producentów nasion, sadzonek i oczywiście sprzętu potrzebnego do uprawiania ziemi.

Udział w targach, chociaż wiąże się z kosztami, nadal pozostaje dla przedsiębiorców rolnych, cennym źródłem wiedzy i miejscem budowania nowych relacji biznesowych.